U kapën teksa drejtonin motorët pa patentë, vihen në pranga gjashtë shoferë në Belsh

U kapën teksa drejtonin motorët pa patentë, vihen në pranga gjashtë shoferë në Belsh

Gjashtë shoferë kanë rënë në pranat e Policia Rrugore, pasi u kapën duke drejtuar monomjete pa patentë.

Në pranga kanë rënë A. P., 19 vjeç, banues në fshatin Dëshiran dhe S. Q., 46 vjeç, banues në fshatin Vlashuk, si dhe po hetohen në gjendje të lirë shtetasit R. M., 68 vjeç, banues në fshatin Shkozë, E. T., 71 vjeç, banues në fshatin Gradishtë, S. U., 72 vjeç, banues në fshatin Shkëndi dhe V. D., 63 vjeç banues në Elbasan.

Materialet procedurale për secilin rast i kaluan Prokurorisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Policia Rrugore e Elbasanit apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të pajisen me lejen përkatëse për drejtimin e automjeteve/motomjeteve dhe të zbatojnë në mënyrë rigoroze rregullat e qarkullimit rrugor. Gjithashtu, fton qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112, çdo rast të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor.     

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Gati 25 vjet pas zbarkimit, NATO-ja shqyrton përforcime të përhershme në Kosovë

Gati 25 vjet pas zbarkimit, NATO-ja shqyrton përforcime të përhershme në Kosovë