U la një cigare ndezur dhe mori flakë ballkoni, për pak nuk u shkaktua një tragjedi në pallatin në Lushnjë

U la një cigare ndezur dhe mori flakë ballkoni, për pak nuk u shkaktua një tragjedi në pallatin në Lushnjë

Pallati ku ndodhi incidenti në Lushnjë

LUSHNJE- Pakujdesia e cila për pak nuk u shndërruar në një tragjedi, shkaktoi zjarr në një banesë në katin e tetë të një pallati dhjetëkatësh në qendër të Lushnjës.

Ishte një cigare e lënë ndezur ajo që shkaktoi flakën që dogji orendi shtëpiake në ballkon dhe dritaren e njërës prej dhomave.

Banorët e pallatit pasi kanë parë që dilte tymë nga banesa e katiti 8-të kanë njoftuar zjarrfikësen. Këta të fundit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë parandaluar përhapjen e zjarrit në brendësi të banesës.

Ky operacion ka qenë me vështirësi për punonjësit e zjarrfikëses pasi në asnjë pallat nuk ka shkallë emergjence por edhe mjeti zjarrfikëses nuk ka shkallë për të shkuar në lartësi të tilla.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)