U merrte nga një 100 euro për person, vihet në pranga 18-vjeçari nga Korça pasi u kap duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm

Foto ilustruese

Një 18 me iniciale A.B vjeçar nga Korça është vënë në pranga të policisë, pasi është kapur duke duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm.

Ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë në aksin rrugor Librazhd-Elbasan duke transportuar 5 shtetas të huaj, kundrejt fitimit 100 euro për person, me një mjet që e drejtonte pa leje drejtimi.

‘Në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e masave të hartuar nga DVP Elbasan, për të  parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së, specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas po transportonte nga Korça në drejtim të Tiranës, disa shtetas nga vendet e treta, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kapën dhe arrestuan shtetasin: A. B., 18 vjeç, banues në fshatin Vloçisht, Korçë.

Ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë në aksin rrugor Librazhd-Elbasan duke transportuar 5 shtetas të huaj, kundrejt fitimit 100 euro për person, me një mjet që e drejtonte pa leje drejtimi.  Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprat penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".’- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rudina Hajdari futet në vendin e krimit në Elbasan: Të dënohen vrasësit dhe ato që dhanë komandën