U pezullua pas shpërthimit në magazinën e deputetit të PS, GJKKO kthen në detyrë kreun e IMT

U pezullua pas shpërthimit në magazinën e deputetit të PS, GJKKO kthen në detyrë kreun e IMT

Kreu i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit në Lushnjë, Robert Kola, është rikthyer në detyrë. Ai ishte pezulluar pas shpërthimit në magazinën e deputetit të PS, Bujar Çela, ku humbën jetë babë e bir dhe 7 të tjerë mbetën të plagosur.

Kthimi i tij në detyrë vjen pasi i mbaruan afatet e pezullimit dhe më një kërkesë të drejtuar Gjykatës së Posaçme, Kolës iu hoq masa e pezullimit të detyrës.

Nga shpërthimi i 1 marsit 2024, humbën jetën babë e bir, Roland dhe Elidon Hoxha, si dhe u plagosën 7 të tjerë, mes tyre dhe deputeti Çela.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar