UEFA i ka bllokuar llogaritë? Reagon FSHF: Shkrimi është shantazh, do t'i drejtohemi drejtësisë

1617210252_fshflogostandartizim.jpg

Pas shkrimit të botuar sot në “Panorama Sport”, që Federatës Shqiptare të Futbollit i janë bllokuar llogaritë bankare nga UEFA, ka reaguar FSHF. Përmes një njoftimi për mediat FSHF thoë se ky shkrim është shantazh dhe përbaltës.

"Shprehim keqardhjen më të thellë për degjenerimin e kësaj media që po përdoret nga botuesi si mashë për të goditur dhe përbaltur institucionin e futbollit shqiptar. Prej muajsh kemi refuzuar t’i përgjigjemi fletërrufeve që vinin nga kjo media, sepse fokusi jonë e energjitë tona janë të orientuara te puna dhe jo përgjigja ndaj presioneve apo tentativave për gjobëvënie", shkruan FSHF teksa nënvizon se do të përballet në gjyq me gazetën.  


Lajmi kryesor:

Skandal me fondet e UEFA-s, bllokohen llogaritë e FSHF për transferta të jashtëligjshme! Vendimi i Gjykatës së Tiranës që u shkel nga Armando Duka (DOKUMENTI)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Stuart Peach emërohet i dërguar i posaçëm i Britanisë për Ballkanin Perëndimor