Ukraina ende në luftë, por solidarizohet me Turqinë! Zelensky- Erdogan: Jemi gati t’ju ndihmojmë

Ukraina ende në luftë, por solidarizohet me Turqinë! Zelensky- Erdogan: Jemi gati t’ju ndihmojmë

1675709886_23020520294602turkeyearthquake0205.jpg

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka telefonuar presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, duke i shprehur ngushëllimet e ku thotë se Ukraina është gati për ta ndihmuar popullin turk në këto momente të vështira.

“I shpreh ngushëllimet e mia presidentit turk Recep Tayyip Erdogan , popullit turk dhe familjeve të atyre që humbën jetën në tërmetin në Turqi dhe uroj shërim të shpejtë të gjithë të plagosurve. Ne qëndrojmë pranë popullit turk në këtë kohë të vështirë. Ne jemi të gatshëm të ofrojmë ndihmën e nevojshme për të kapërcyer pasojat e katastrofës”, shkroi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky. 


Lajmi kryesor:

Tërmete të fuqishme trondisin Turqinë! Mbi 3700 viktima e mbi 14000 të plagosur! Mijëra të tjerë nën rrënoja! Erdogan shpall 7 ditë zie! Toka lëviz 3 metra (VIDEO+ FOTO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Alibeaj ironizon Berishën: Vegël mund të jetë ai që do i çojë demokratët në parti të majtë! Kam krenari të qëndroj në PD

Alibeaj ironizon Berishën: Vegël mund të jetë ai që do i çojë demokratët në parti të majtë! Kam krenari të qëndroj në PD