Urat metalike rrezikojnë jetën e banorëve në Levan, banorët për Report Tv: Duhet ribërë urgjentisht

Të amortizuara, prej më shumë se 15 vitesh këto ura metalike rrezikojnë jetën e banorëve në Levan të Fierit. Me llamarinat e dyshemesë të çara, urat e vjetruara ofrojnë një pamje të frikshme sidomos për fëmijët që duhet të shkojnë në shkollë çdo ditë.

Disa banorë dhe nxënës që vinë nga shkolla flasin në mikrofonin e Report Tv.

“Ura paraqet shumë rrezikshmëri. Ura është bërë para 15 vitesh dhe është bërë shumë e rrezikshme pasi kalojnë nxënësit e shkollës, në rrugë nuk kalojnë dot se kalojnë makinat çdo minutë. Kjo duhet bërë urgjentisht”.

 “Tani kam ardhur dhe shikoj që kjo  urë është shumë e keqe. Para dy ditësh rashë vetë dhe deshe theva qafën, kjo rrugë krijon shumë probleme nëse nuk rregullohet kjo  do të krijoje probleme dhe te njerëzit e moshuar.

 “Shikoje si është po ra fëmija këtu u rrëzua poshtë në kanal. Pardje një nxënës shkolle ra këtu  dhe çau këmbën. Në rrugë nuk kalon dot se të vret makina. Kalojnë fëmijët shkojnë në shkollë"

Report Tv u interesua pranë Bashkisë së Fierit, ku mësoi se do të nisë puna për riparimin e urave të dëmtuara nga përmbytjet e viteve të shkuara. Administratori i Njësisë Administrative Levan Ahmet Bahaj tha se punëtorët e mirëmbajtjes do të përfundojnë punën brenda javës.

K.T./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eduard Zaloshnja: Në komunat shqiptare VV mori 30% të votave, LDK 27% dhe PDK 25%