'Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!' Klosi i përgjigjet Berishës në Report Tv: Ti kishe interes! Unë e paralajmërova, i ofrova mbrojtje!

TIRANË - Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ju përgjigj në "Pa Protokoll" ish-kryeministrit Sali Berisha i cili në një intervistë televizive e akuzoi si urdhëruesin e ish-liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari.

"Është e 150 herë që e bën. Përgjigjen Berishës ja kam dhënë me kohë se e ka ngritur dhe në komision parlamentar. Berisha ishte më i interesuari për ta vrarë, meqënese ai përfitoi nga ajo vrasje.  Unë e kisha detyrë për ta ruajtur dhe e kam paralajmëruar i kam ofruar edhe rojë, ndërkohë që i interesuara ishte ai vetë", tha Klosi në emisionin "Pa Protokoll" në Report Tv.

 “E kam akuzuar në fillim, nuk e mohoj që e kam akuzuar se ai u vra kur ky ishte kryeministër, e vranë njerëz me uniformë, por pastaj duke zbërthyer mbrapa disa veprime, unë sot nuk mund të them se ai ishte. Nëse unë sot mund të them se jam 100% për Fatos Klosin, nëse mund të them se jam 100% për Skënder Gjinushin sipas të dhënave, nuk mund të them për Fatos Nanon. Dhe  të jesh i sigurt se jo një marrëveshje, por 1000 marrëveshje të kisha bërë me të unë nuk e hiqja këtë, nuk bëja dorëheqjen, por unë akuza të kota nuk mund të bëj për të. Unë në atë kohë e kam bërë akuzën sepse Fatos Nano ishte kryeministër, sepse ai e kishte Ministrinë e Brendshme, se ato që e vranë Azem Hajdarin ishin kapiten dhe major të Ministrisë së Brendshme”, tha Berisha një natë më parë.

G.M.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Vicidoli: 25/01/2020 23:28

  Birisha kishte me vra ma teper por nuk e la Klosi

  Përgjigju
 • populli: 24/01/2020 23:32

  Bravo te qofte qe e perzin akoma kazanin...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'