Usain Bolt dëmtohet në ndeshjen e bamirësisë, largohet me barelë nga fusha

Usain Bolt dëmtohet në ndeshjen e bamirësisë, largohet me barelë nga fusha

Usain Bolt

LONDËR - Performanca e Usain Bolt në 'Soccer Aid' u ndërpre pasi ai u transportua me barelë jashtë fushe pasi pësoi lëndim në kyçin e këmbës.

Njeriu më i shpejtë i të gjitha kohërave mbeti i shtrirë në fushë pasi sulmuesi anglez Jermaine Defoe e kaloi atë dhe të tjerët, përpara se të shënonte për të dëfguar rezultatin në 4-2. Në atë kohë, Bolt dukej se kishte lënduar kyçin e këmbës ndërsa përpiqej të hynte në duel me Defoe.

Megjithatë, fakti që xhamajkani nuk u ngrit në këmbë, tregoi se diçka më serioze kishte ndodhur.

Ekipi mjekësor e largoi Bolt nga fusha e 'Stamford Bridge', duke e çuar në tunel për të shqyrtuar çështjen. Më vonë në mbrëmje, Bolt postoi një foto në rrjetet sociale të tij në dhomat e zhveshjes me një protezë në këmbën e djathtë dhe duke mbajtur paterica.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar