Ushtaraku i kërkon ndihmë, Rama: Nxirre frikën jashtë dhe rri vetë brenda

Qytetari: Si je?
Edi Rama: Unë shih e shkruaj jam, por cfarë halli ke?
Qytetari: Unë jam një familje prej 4 anëtarësh. Unë kam edhe prindërit dhe motrën dhe gjithsej jemi shtatë. Unë jam pa punë, kam qenë oficer me ushtrinë. Babanë e kam sëmurë, u detyrova të shkëputem në emigracion. Shyqyr babai është mirë. Kam aplikuar te Garda dhe drejtoria e burgjeve për t'u rikthyer, por nuk janë hapur rrugët. Jetoj vetëm me pensionet e prindërve, që i kanë në Librazhd, ne jemi në Tiranë. Kemi edhe pak frikë
Edi Rama: Ti ke qenë edhe ushtarak, frika nuk është për ty, nxirre jashtë nga shtëpia, ne do të ndihmojmë. Kur të kalojë koha cështjen tjetër do ta shohim. Babait mos iu afro, të rrijë me nënën të izoluar.
Qytetari: Unë do u shkruaj te numri privat pasi të kalojmë njëherë këtë luftë


Lajmi kryesor:

Jeni në karantinë dhe keni një hall? Rama: Shkruani këtu dhe për 24 orë ju zgjidhim problemin (VIDEO)


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Basha kujton Havzi Nelën në 32-vjetorin e varjes përmes mesazheve të fshehta: E të shtypunit i tha: Çohu!