Ushtria izraelite arreston 13 palestinezë të kërkuar në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite arreston 13 palestinezë të kërkuar në Bregun Perëndimor

Trembëdhjetë palestinezë që ishin në kërkim u arrestuan mbrëmë nga ushtria izraelite (IDF) në Bregun Perëndimor.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi ushtarak, sipas të cilit janë konfiskuar “materialet e përdorura për prodhimin e eksplozivëve dhe mbi 70 mijë shekel (mbi 17 mijë euro) të përdorura për aktivitete terroriste në qytetin palestinez Qalqilya”.

Që nga fillimi i luftës - kujton IDF - 4,150 palestinezë të kërkuar janë arrestuar, duke përfshirë 1,750 njerëz të lidhur me Hamasin.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Media: Hezbollahu po merr armë nga Irani nëpërmjet aeroportit të Bejrutit! Izraeli intensifikon bombardimet dhe sulmet ajrore në Rafah


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Tërheqja e Biden, reagon Kremlini: Duhet të monitorojmë se çdo të ndodh më pas

Tërheqja e Biden, reagon Kremlini: Duhet të monitorojmë se çdo të ndodh më pas