Vajza 10-vjeçare në Rusi i mbijeton stuhisë së dëborës dhe temperaturave -11 gradë falë 'përqafimit' me qenin endacak

10-vjeçarja që i shpëtoi stuhisë së dëborës

10-vjeçarja që i shpëtoi stuhisë së dëborës

Një vajzë dhjetëvjeçare i mbijetoi mrekullisht një nate të ftohtë në një stuhi të egër dëbore në Rusi falë një qeni endacak që e mbajti atë ngrohtë.

Vajza e mitur u gjet në mes të dëborës duke përqafuar kafshën, pas 18 orë kërkimesh nga policia, familjarët e saj dhe vullnetarë.

Ajo kishte humbur rrugën ndërsa kthehej nga shkolla në shtëpi, ndërsa mundi të mbijetonte në temperatura që ranë në minus 11 gradë Celsius.

Vajza u gjet dhe qeni ishin shtrirë të dy të përqafuar  në një dyshek, i cili ishte vendosur për qentë e pastrehë, nën një ballkon të ulët, duke u strehuar nga stuhia e furishme. Ajo u dërgua në spital, ndërsa ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.  E mitura kishte lënë shkollën në orën 13:00 dhe u gjet të nesërmen në mëngjes në orën 08:45.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë