Vajza 15 vjeçare e Ben Affleck dhe Jennifer pranon publikisht: ‘Jam trans’

Vajza 15 vjeçare e Ben Affleck dhe Jennifer pranon publikisht: ‘Jam trans’

Ben Affleck, Jennifer Garner dhe Finn

Vajza 15 vjeçare e Ben Affleck dhe Jennifer Garner ka deklaruar se është trans.

E njohur më parë si Seraffina Rose Affleck, në ceremoninë përkujtimore të gjyshit deklaroi publikisht se ështtë një person transgjinor dhe tanimë do të quhet Fin.

“Përshëndetje, emri im është Finn Affleck”, tha dhe më pas lexoi një fragment nga Bibla.

Ndërkohë që Ben dhe Jennifer, përveç Fin kanë edhe dy fëmijë të tjerë.

 

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi