Vaksinat e para u sollën në Shqipëri nga Pfizer Gjermani (DOKUMENTI)

Pfizer/BioNtech dhe dokumenti i ardhjes së vaksinave në Shqipëri

TIRANË- Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para të vaksinave nga Pfizer, vijnë në Shqipëri nga Gjermania.

Dje, Shqipëria nisi zyrtarisht procesin e vaksinimit, ku të parët ishin mjekët dhe infermierët e spitaleve COVID.

Brenda 1 ore u vaksinuan 50 persona, ndërsa për të demostruar sigurinë e vaksinës, atë e kreu dhe vetë kryeministri Rama.

Dokumenti i ardhjes së vaksinave në Shqipëri

B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të bëhet ndonjëherë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

  • Fanatiku: 12/01/2021 17:45

    Per kto deklarata doganore qe nxirrni ktu a ma njeri pêrgjegjësi? Seç kom pêrshtypjen që jan tê nderhyra me programe kompjuteri.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qeveria ndryshon qëndrim për recesionin, Angjeli: Defiçiti buxhetor do të jetë 6.7%