Vaksinohen kundër COVID-19, mjekët dhe infermierët e parë në Kosovë (VIDEO)

Vaksinohen me AstraZeneca mjekët dhe infermierët e parë kosovarë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare.

Vaksinimi gjatë ditës së sotme do të zhvillohet edhe në sallën “1 tetori”, në Prishtinë.

Ekipi i procesit do të qëndrojë në dy qendrat e vaksinimit nga ora 08:00 e mëngjesin deri në orën 19:00 të mbrëmjes.


Lajmi kryesor:

‘Lufta’ me COVID-19, vaksinohen mjekët dhe infermierët e parë në Kosovë! Deri në maj priten edhe 76 mijë e 800 doza të tjera


J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosja e 52-vjeçarit në Dukagjin, Policia jep detaje për dinamikën e ngjarjes: Nuk iu bind urdhrit të RENEA-s për të ndaluar dhe tentoi të largohej