Vdes në moshën 26-vjeçare portieri malazez, Sarkic

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri malazez, Sarkic

Matija Sarkic

Portieri i Malit të Zi dhe i klubit anglez Millwall, Matija Sarkic, ka vdekur ditën e sotme në moshën 26-vjeçare.

Lajmin e bëri të ditur Federata e Futbollit e Malit të Zi.

Sipas të përditshmes Vijesti thuhet se Sarkic u sëmur dhe ndërroi jetë në një banesë në Budva.

“I gjithë klubi u dërgon dashuri dhe ngushëllime familjes dhe miqve të Matijasit në këtë kohë tejet të dhimbshme”, është shprehur Millwall nëpërmjet një postimi në X.

26-vjeçari bëri nëntë pritje në disfatën e Malit të Zi kundër Belgjikës 2:0 në një ndeshje miqësore të mërkurën dhe u shall njeriu i ndeshjes, për shkak të paraqitjes së jashtëzakonshme.

I lindur më 23 korrik 1997 në Grimsby, Angli, Sarkic luajti për ekipet e të rinjve të Aston Villës dhe klubit belg Anderlecht.

Portieri i bëri 33 paraqitje për Millwallin, të cilit i ishte bashkuar në gusht 2023 nga klubi i Premierligës angleze, Wolves.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zjarr në landfillin e mbetjeve pranë inceneratorit të Elbasanit

Zjarr në landfillin e mbetjeve pranë inceneratorit të Elbasanit