Vdes në moshën 63-vjeçare producenti i filmave 'Titanic' dhe 'Avatar'

Vdes në moshën 63-vjeçare producenti i filmave 'Titanic' dhe 'Avatar'

Jon Landau, producenti fitues i çmimit Oscar i disa prej filmave me fitimet më të larta në botë të të gjitha kohërave, duke përfshirë Titanic dhe Avatar ka vdekur në moshën 63-vjeçare.

Raportohet se ai ndërroi jetë pasi prej më shumë se një viti vuante nga kanceri. Motra e tij Tina konfirmoi vdekjen në rrjetet sociale, duke e quajtur atë “vëllain më të mirë që një vajzë mund të ëndërronte ndonjëherë”.

“Zemra ime është thyer, por gjithashtu shpërthen nga krenaria dhe mirënjohja për jetën e tij më të jashtëzakonshme, dhe dashurinë dhe dhuratat që ai më dha mua – dhe të gjithë ata që e njihnin atë apo filmat e tij”, shkroi ajo.

Partneriteti i Landau me regjisorin James Cameron çoi në tre nominime për Oscar dhe një fitim për filmin më të mirë për “Titanic” të vitit 1997.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë