Vendet bosh, nisin konkurset tek
Drejtoria e Arsimit të Tiranës

TIRANË- Kontrollet e bëra nga auditi në drejtorinë e Arsimit të kryeqytetit kanë konstatuar një sërë shkeljesh, çka ka sjellë edhe masa administrative deri në largim nga puna për të gjithë ata punonjës, të cilët nuk kanë zbatuar ligjin.

Për këtë arsye në institucion janë krijuar një sërë vendesh bosh, që kanë sjellë kështu edhe hapjen e procedurave të konkurseve në 6 sektorë të ndryshëm.
Pas dorëzimit të dosjeve dhe plotësimit të afateve, Drejtoria e Arsimit Tiranë ka bërë publike emrat e kandidatëve, të cilët do të marrin pjesë në konkurs, i cili do të zhvillohet gjatë datave 30 dhe 31 Janar duke filluar nga ora 10.00 deri në orën 17.00.

Sipas njoftimit zyrtar të këtij institucioni gjatë datës 30 Janar do të kryhet testimi me shkrim për të 74 kandidatët të cilët kanë aplikuar për këto vende vakante, ndërkohë që një ditë më pas do të zhvillohet intervista për të gjithë aplikuesit. Ndërkohë burime zyrtare nga DAR, Tiranë, bëjnë me dije se provimi për Specialistin e IT-së nuk do të zhvillohet pasi numri i kandidatëve nuk është i plotësuar.

Sa i përket fituesve në pozicionet e tjera do të merret parasysh dosja e aplikantit, pikët e marra nga provimi me shkrim si dhe pikët që do të
shtohen gjatë intervistës.

Përgjegjës i Sektorit IT dhe Statistikë
Dafina Dodoveci,  
Gentiana Hyseni
Koço Josi
Redian Dengeri
Minella Vrushaj
 
Nuk plotëson kushtet:
Erald Himaj
 
Përgjegjës i Sektorit të Programeve të Zhvillimit
Anila Doda
Afërdita Toska
Engjëllushe Petriti
Kadrie Gurmani
Luiza Myrtaj
Xhevahire Disha
 
Specialist i Burimeve Njerëzore
Aida Nova
Aida Laçi
Aida Alimema
Ana Topalli
Anila Kelmendi
Anila Spaho
Anila Doda
Arjana Merepeza
Afërdita Toska
Ardita Xhyheri
Astrita Taçi
Blerina Konesha
Brielda Hoxha
Borana Thanasi
Dafina Dodoveci
Dashnor Hoxha
Esmeralda Limanaqi
Edlir Terpo
Eugerta Koçillari
Elona Gjoka
Ermira Buzi
Fran Cara
Fatbardha Toto
Flutura Bicaku
Lavdie Çela
Kadrie Gurmani
Martin Xhaferrja
Mirgeta Kapa
Rovena Agolli
Robert Marko
Sonil Llabani
Silvana Telaj
Sidrita Hoxha
Sonila Bardulla
Valbona Abedini
Xhemal Jaçe
 
Nuk plotësojnë kushtet:
Albana Çela (Çorja)
Erinda Qose
Ermela Metaj
 
Jurist
Ana Topalli
Ardita Plloçi
Arta Kasmi
Bora Osmanlli
Detjona Troka
Dritan Stefanidhi
Edlira Zeneli
Mirjan Prifti
Kesjana Rusi
Kreshnik Çani
Suela Bili
 
 
Ekonomist
Adjona Bejko
Erjola Pajaj
Elda Basha
Elisa Konomi
Merita Sako
Xhevahire Disha
Zhaneta Hoxha (Gjeka)
 
Specialist Statistike
Anxhela Gjeçka
Anisa Balla
Borana Thanasi
Elda Basha
Herta Peti

 Redaksia Online
(b.g/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAMJ/ I riu kamuflohet si grua, me fustan e shapka vjedh restorantin në Sarandë