Vendosi baste sportive me telefon në një lokal në Elbasan, në pranga 53-vjeçari! Nën hetim pronari e administratori

Vendosi baste sportive me telefon në një lokal në Elbasan, në pranga 53-vjeçari! Nën hetim pronari e administratori

Dy telefonat e sekuestruar

Një 53-vjeçar është vënë në pranga pasi është hapur duke vënë baste sportive në një lokal në Elbasan. Ndërkohë, janë vënë nën hetim pronari dhe administratori i lokalit. Sekuestrohen 2 aparate celulare.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, arrestuan 53-vjeçarin, banues në Elbasan, pasi në një lokal në lagjen "Luigj Gurakuqi", Elbasan, u kap nga shërbimet e Policisë, ndërkohë që po vinte baste sportive me celular. Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë për  administratori i këtij lokali, për veprën penale “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Po nga këta specialistë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për pronarin 38 vjeçar, banues në Elbasan, për veprën penale "Fshehja e të ardhurave", pasi gjatë kontrollit të ushtruar në kuadër të operacionit, ka rezultuar se fshihte të ardhurat e përfituara nga subjekti (lokali) i tij.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 aparate celulare.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Shqiptarët 'biznes familjar' me drogë në Selanik, arrestohen 7 persona! Sekuestrohen 585 kg kokainë, paketimi me simbole naziste! Drejtohej nga një çift bashkëshortësh

Shqiptarët 'biznes familjar' me drogë në Selanik, arrestohen 7 persona! Sekuestrohen 585 kg kokainë, paketimi me simbole naziste! Drejtohej nga një çift bashkëshortësh