Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

1679413198_49448596605.jpg

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi do të përfaqësonte "një përshkallëzim të papërgjegjshëm dhe një kërcënim për sigurinë evropiane". Kështu shkruan në një postim në Twitter Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell . "Bjellorusia ende mund të ndalojë" këtë përshkallëzim, "është zgjedhja e saj. Borrell shkruan se  BE është gati të përgjigjet me sanksione të mëtejshme.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Arrestimi i Vangjush Dakos, Rama nga Berati: S’është e lehtë por jemi krenarë që goditen njerëz të lidhur me pushtetin! Duhet durim në luftën kundër korrupsionit

Arrestimi i Vangjush Dakos, Rama nga Berati: S’është e lehtë por jemi krenarë që goditen njerëz të lidhur me pushtetin! Duhet durim në luftën kundër korrupsionit