Veshja tradicionale shqiptare ‘pushton’ Eurovisionin, Anxhela Persiteri përshëndet të gjithë shqiptarët në botë

Anxhela Persiteri me veshjen tradicionale shqiptare

Me veshjen krenare tradicionale shqiptare, faqja zyrtare e Eurovisionit në Instagram poston foton e Anxhela Peristerit.

Anxhela Persiteri është fituesja e Festivalit të 59-të të Këngës dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision këtë vit.

Mes ngjyrave të bukura të veshjeve tradicionale shqiptare Peristeri përmes atij postimi ka përshëndetur edhe të gjithë shqiptarët në botë.

Shikoni këto fotot mahnitëse të Anxhela Peristerit. Ajo përshëndet të gjithë shqiptarët në botë”, shkruan faqja e Eurovizionit.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg