VIDEO/ Cristiano Ronaldo shënon nga goditja e dënimit, vjen goli i 9-të në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e nëntë me Al Nassr në Arabinë Saudite. Për raundin e 21-të në kampionat, Al Nassr fitoi 2-1 me Abha dhe CR7 ka shënuar golin e barazimit për të tijtë në shtëpi.

Në "MrSool Park", Al Nassr u ndëshkua në minutën e 26-të nga Adam. Vendasit e Ronaldos në pjesën e dytë u treguan më të vendosur, teksa shënuan me Ronaldon në minutën e 79-të.

Goditja e dënimit të Ronaldos "çau murin" dhe u ndal pas krahëve të portierit. Në minutën e 84 Talisca nga pika e bardhë e penalltisë shënoi për 2-1, me Al Nassr që përmbysi ndeshjen. Me 49 pikë, Al Nassr mban vendin e dytë në kampionat.

×

Sulmet e Metës ndaj SPAK, Lapardhaja: Diçka ka ndjerë! Nëse është çmendur aq më keq për të