VIDEO e arrestimit në plazh/ Mori para këmbësorët me makinë e s'ndaloi në vendngjarje, prangoset në mënyrë spektakolare 22-vjeçari në Durrës, autor edhe i 2 vjedhjeve

Endri Zaja 22 vjeç është shoferi që ka përplasur me makinë një çift të moshuarish në Durrës, 4 ditë ma parë, ndërsa po ecte me shpjetësi skëterrë në lagjen nr. 11. Ai është prangosur sot nga policia në Durrës, teksa ishte në plazh dhe bashkë me të e ka pësuar edhe e dashura e tij e cila akuzohet për 'moskallëzim krimi'. 

Sipas policisë gjithashtu Zaja është autor  i 2 vjedhjeve të ndodhura më parë, konkretisht: Më datë 10.06.2021, në Kameras, Durrës, dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetases V. M., një sasi vlere monetare dhe disa paketa cigare. Më datë 14.06.2021, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, dyshohet se ka vjedhur në marketin e shtetasit M. M.

Duke ecur me shpejtësi disa ditë më parë 22-vjeçari  ka përplasur me makinën tip "Toyota", një 74 vjeçare dhe një burrë krah saj të cilët po kalonin rrugën. Pasi i ka përplasur i riu është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe ende po kërkohet nga policia.

74-vjeçarja italiane po ecte në këmbë e shoqëruar nga një burrë, kur makina i ka përplasur. Nga pamjet duket se makina ka përplasur më shumë të moshuarën, ndërsa personi krah saj ndonëse është rrëzuar ka mundur që ti shmanget pak mjetit. Pas goditjes nga makina, burri krah të moshuarës arrin të ngrihet dhe tenton të ndjekë makinën, kurse kalimtarët shkojnë për t'u dhënë ndihmën e parë të moshuarës e cila qëndronte shtrirë në tokë. Në momentin kur makina ka ardhur me shpejtësi, duke kaluar rrugën kanë qenë edhe 2 persona të tjerë të cilët fatmirësisht janë larguar në kohë. Gruaja e aksidentuar menjëherë pas aksidentit është dërguar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento

Komente

 • Tirona: 20/06/2021 08:33

  Schoferi kafshe fare, por dhe kembesoret ne mes te rruges ecin pa pare fare. Dhe kuptohet ne kete perplasje humbet me i dobti. Gjyqin do e fitojne kembesoret, por jeta eshte me e cmuar.

  Përgjigju
 • vjeshta: 19/06/2021 21:50

  Një barkiç ma pak! 22 vjeç barkun deri te gjunjët. Rini barkderra!

  Përgjigju
 • moderni: 19/06/2021 21:33

  futini nja dy shkopa gome brenda ne b*th maskarait

  Përgjigju
 • tosi: 19/06/2021 21:10

  Policet qe arrestuan kete monster funderrine te qytetit duhet te shperblehen. Bravo policia e shtetit, po vendoset rendi kudo. Thyjani brinjet kesaj plehre qe ndot qytetin e Durrsit dhe shkel me makine njerzit ne rruge. Te kalbet brenda barkderri , monstra funderrina e Durresit.

  Përgjigju
 • Drejtesi: 19/06/2021 16:45

  Në burg dhe të kalbet brenda.ky nuk mund të quhet jo që jo njeri por as kafshë

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ 'O Dritan, hajde këtu more', Rama thërret Abazoviç dhe i jep gërshërët për të prerë shiritin e pikës së përbashkët kufitare me Malin e Zi