VIDEO EKSKLUZIVE/Si vidhet biçikleta për 2 minuta në mes të ditës në Elbasan

Ja si vidhen biçikletat  për 2 minuta në Elbasan në mes të ditës, siç duket dhe nga pamjet personi me bluzë të kuqe afrohet pranë vendit ku ndodhet biçikleta dhe fillon të çmontojë zinxhirin që është vendosur nga pronari i biçikletës, më pas ai bën të mundur çmontimin, merr biçikletën dhe largohet.

Por ç’ndodh më pas? Personat të cilët kryejnë vjedhjet e biçikletave i shesin ato me një çmim 30 mijë lejë deri në 50 mijë lekë.

Gjatë kohëve të fundit në Elbasan janë vjedhur rreth 40 biçikleta ndërsa brenda ditës vidhen 4 biçikleta.

Personat të cilët u është vjedhur biçikleta kanë bërë denoncim në polici ndërsa policia ka shpallur në kërkim disa persona të dyshuar për grabitjet e biçikletave.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hyseni: Nuk do presim pafundësisht PD-në për listat e hapura! Aktualisht Opozita e Bashkuar ka situatë tripolare, përveç Bashës dhe Berishës, është futur edhe Meta