VIDEO/ Kylian Mbappe e ka mendjen te finalja e humbur në Katar, sulmuesi bën gjestin e Emi Martinez

VIDEO/ Kylian Mbappe e ka mendjen te finalja e humbur në Katar, sulmuesi bën gjestin e Emi Martinez

Martinez dhe Mbappe

Kylian Mbappe ka imituar Emiliano Martinez dhe gjestin e portierit të Argjentinës në finalen e Kupës së Botës. Pas marrjes së trofeut për portierin më të mirë të kompeticionit, Martinez bëri një gjest që u përfol në media. Tanimë diçka të tillë e ka bërë edhe Mbappe, një nga më të sulmuarit e tifozëve pas humbjes së Francës në finalen e Dohas.

Ylli i PSG është filmuar duke vendos një trofe në formën e Martinez. Vendosja e trofeut në gjenitale solli kritika të shumta për Martinez, me portierin e Albiceleste që nuk u mjaftua me kaq por e ktheu Mbappe në një kukull në rrugët e Buenos Aires.

I pyetur për festën e Martinez, Mbappe disa javë më parë thoshte se nuk i interesonte. "Festimi nuk është problemi im. Nuk duhet të shpenzosh energji për gjëra të kota", thoshte Mbappe.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Tensione pa fund në Vlorë, tifozët e Flamurtarit rrethojnë stadiumin dhe presin daljen e arbitrit Cjapi

VIDEO/ Tensione pa fund në Vlorë, tifozët e Flamurtarit rrethojnë stadiumin dhe presin daljen e arbitrit Cjapi