VIDEO/ Me makinë shkulën bankomatin me rreth 100 mijë paund brenda, e lidhën me litar dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë, arrestohen 4 të rinjtë në Angli

VIDEO/ Me makinë shkulën bankomatin me rreth 100 mijë paund brenda, e lidhën me litar dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë, arrestohen 4 të rinjtë në Angli

Kamerat e sigurisë kapin momentin e vjedhjes, Buckinhamshire

4 të rinj u arrestuan në Britaninë e Madhe pak pasi vodhën një bankomat. Kamerat e sigurisë regjistruan momentin, kur ata arritën ta merrnin atë nga qendra tregtare dhe ta largonin duke e tërhequr me makinë.

Ngjarja ndodhi në Buckinhamshire, ku një grup të rinjsh fillimisht goditën me makinë bankomatin dhe më pas e lidhën me litar dhe e tërhoqën zvarrë. Pas kësaj, autoritetet aktivizuan njësitë me helikopter nëpërmjet të cilave i gjurmuan dhe arritën t’i kapin 4 autorët teksa ishin duke lëvizur me makinë, bashkë me bankomatin që e tërhiqnin zvarrë.

Gjatë ndjekjes nga Policia, njëri prej tyre tenton të dalë nga makina, dhe arratiset  në  një zonë malore pran, por kapet nga policët, që kishin dalë në terren bashkë me qentë që i përdorin për nuhatjen e lëndëve narkotike.

100 mijë paund është vlera e parave që ndodhshin në bankomat llogaritur bashkë dhe me dëmet materiale që 4 të rinjtë britanikë shkaktuan. Të arrestuarit janë: Tony Smith, 23-vjeç, John Mitchell, 20, Alan Smith, 47 dhe Samuel Mitchell, 19-vjeç janë shpallur fajtor për tentim vjedhje.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Kusari flet për asocacionin e komunave serbe në Kosovë:  S’kemi përplasje me SHBA-në , por s’mund të bëhet pa Qeverinë

Kusari flet për asocacionin e komunave serbe në Kosovë: S’kemi përplasje me SHBA-në , por s’mund të bëhet pa Qeverinë