VIDEO/ Ndërhyrje 'brutale' ndaj Son të Tottenhamit, tifozët e Koresë së Jugut me dorë në zemër! Caceres ndëshkohet me karton

VIDEO/ Ndërhyrje 'brutale' ndaj Son të Tottenhamit, tifozët e Koresë së Jugut me dorë në zemër! Caceres ndëshkohet me karton

Tifozet e Koresë së Jugut

Uruguaj 0-0 Koreja e Jugut. Në minutën e 57 mbrojtësi i Uruguajit, Caceres ndërhyn ashpër nga pas te sulmuesi i Koresë së Jugut, Heung Min Son (Tottenham). Lojtari për disa minuta ka marrë ndihmën mjekësore, teksa është rikthyer në fushë. Caceres ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrjen nga pas.

 


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Ndeshje 'shterpë' në grupin H, Uruguaji dhe Koreja e Jugut shumë raste për asgjë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna