VIDEO/ Perlë nga Messi, PSG fiton me përmbysje në shtëpi

VIDEO/ Perlë nga Messi, PSG fiton me përmbysje në shtëpi

Festa e Messit pas golit

PSG fitoi 2-1 me Touluse për javën e 22 në Ligue I të Francës. Djemtë e Galtier nuk zhgënjyen në "Parkun e Princave" duke marrë tri pikë me vlerë për të vijuar të shkëputur kryesimin.

Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me van den Boomen në minutën e 20-të të ndeshjes. Hakimi në minutën e 38 shënoi pas asistit të Soler për të vendosur shifrat 1-1.

Në minutën e 58-të të ndeshjes, Lionel Messi ka shënuar një supergol për të përmbysur rezultatin pas asistit të Hakimit. Mbrojtësi asistoi dhe shënoi në këtë duel, me PSG që ka treguar nivel të lartë loje.

PSG me 54 pikë mban vendin e parë, teksa Touluse me 29 pikë qëndron në vendin e 12-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli