VIDEO/ Përleshje në Itali, finalja e Kupës kthehet në arenë mes ultrasve dhe policisë

VIDEO/ Përleshje në Itali, finalja e Kupës kthehet në arenë mes ultrasve dhe policisë

Përleshja e tifozëve ultras

ITALI - Ndeshja e parë e finales së Kupës së Italisë për Serie C mes Padovas dhe Catanias është kthyer në një arenë përleshjesh. Gjatë pushimit mes pjesëve, miqtë nga Siçilia kanë thyer rrethimin e sektorit të tyre në stadium, duke hedhur flakadanë në drejtim të vendasve.

Duke u afruar me nxitim në sektorin e tifozëve të Padovas, ultrasit e Catanias kanë alarmuar policinë dhe sigurinë të cilët kanë bërë përpjekje për t'i ndalur. Kaosi në stadium ka zgjatur për disa çaste, me forcat e rendit që kanë vendosur qetësinë.

Veç policisë u desh edhe ndërhyrja e zjarrfikësve për të shuar vatrat e zjarrit të shkaktuara nga flakadanët. Mediet në Itali nuk raportojnë të lënduar, me Padovan që në fund fitoi 2-1.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vrau katër policë, Dritan Dajti kërkon lirinë në gjykatën e Elbasanit! Merr pjesë në seancë nëpërmjet një video konference

Vrau katër policë, Dritan Dajti kërkon lirinë në gjykatën e Elbasanit! Merr pjesë në seancë nëpërmjet një video konference