VIDEO/ Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron

VIDEO/ Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron

Georgia Meloni

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni nuk i ka mbajtur dot emocionet pasi ka shtrënguar duart me presidentin francez Emmanuel Macron.

Meloni ishte duke përshëndetur personalitetet e saj si mikpritëse e samitit të G7 që po mbahet në Itali.

Meloni duket formale, por sapo Macron kalon para saj, siç duket edhe në këto pamje të publikuar në rrjetet sociale, mimika e saj ka ndryshuar.

Përveç kësaj, dy liderët u përplasën për çështjen e abortit.

Kryeministrja italiane tha se “nuk ka asnjë arsye për të shkuar në luftë për çështjet për të cilat është arritur një marrëveshje prej kohësh”.

“Më duket krejtësisht e gabuar, në kohë të vështira si këto, që disa të bëjnë fushatë duke përdorur një forum të vlefshëm si G7”, shtoi Meloni.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth