VIDEO/ Tifozi futet në fushë dhe dhunon futbollistin, shtyhet ndeshja në Francë! Lojtari përfundon në spital me 'goditje në tru'

VIDEO/ Tifozi futet në fushë dhe dhunon futbollistin, shtyhet ndeshja në Francë! Lojtari përfundon në spital me 'goditje në tru'

Futbollisti i dëmtuar i Rodez

Ishte vendimtare për ekipin që do ngjitej në Ligue 1 dhe atë që do rrëzohej një ligë më poshtë, por ndeshja Bordeaux - Rodez nuk u mbyll. Dueli u shty pasi një tifoz i vendasve u fut në fushë dhe goditi lojtarin mik, me këtë të fundit që shënoi golin e avantazhit për Rodez.

Gjithçka ndodhi pas golit, kur Buades shënoi në minutën e 22-të. Siç raportojnë “BeIn Sports France” dhe “RMC Sport”, një tifoz i Bordeaux e ka shtyrë sulmuesin Lucas Buades, i cili ka mbetur i shtrirë në tokë për shumë minuta, duke e detyruar arbitrin të ndërpriste ndeshjen.

Gjithçka ka ndodhur teksa lojtari i Rodezit po festonte golin e tij pas portës së skuadrës vendëse.Tifozi arriti të kalonte forcat e sigurisë dhe shtyu Lucas Buades. Menjëherë u kërkua ndërhyrja e personelit mjekësor dhe sipas “Prime Video”, Buades është dërguar në spital. Raportohet se sulmuesi ka pësuar goditje në tru, me Rodez që nuk pranoi të vijonte lojën.

Bordeaux me një fitore ngjitej në Ligue I, teksa tani do jetë subjekt i Disiplinës. Të hënë do merret vendimi nëse ndeshja do shkojë në favor të Rodez në tavolinë, apo dueli do riluhet aty ku u ndërpre.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Andi: 03/06/2023 11:59

    Hahahaha. Me keq se neymar

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë