VIDEO/ Tifozja shqiptare 'tërbon' serbët në stadium, bën shqiponjën në ndeshjen Serbi - Zvicër

VIDEO/ Tifozja shqiptare 'tërbon' serbët në stadium, bën shqiponjën në ndeshjen Serbi - Zvicër

Tifozja shqiptare

Zvicra po fiton 3-2 me Serbinë në Botërorin e Katarit. Në Doha, organizatorët nuk lejuan që simbolet e Shqipërisë të futeshin në stadium, duke njohur tensionin mes shqiptarëve të Kosovës dhe Serbisë. Megjithëse pa simbole, një fanse shqiptare ka bërë "shqiponjën" para tifozëve serbë, me këta të fundit që janë tërbuar.

 

Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Zvicra dhe shqiptarët 'i presin biletën' Serbisë për Beograd! Xherdan Shaqiri shënon gol, tensione mes Xhakës e serbëve në fund (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça