VIDEO/ Tirana bën gafën e titullit, bardheblutë ndalen mes 4 golave nga Bylis! Tifozët futen në fushë dhe dhunojnë arbitrin

VIDEO/ Tirana bën gafën e titullit, bardheblutë ndalen mes 4 golave nga Bylis! Tifozët futen në fushë dhe dhunojnë arbitrin

Futja e tifozëve në fushë dhe dhunimi i arbitrit Kridens Meta

Në duelin mes Tiranës dhe Bylis, skuadrat u ndanë 2-2 në "Arena Egnatia" në Rrogozhinë. Fundi i ndeshjes ka qenë i tensionuar, teksa dhjetra tifozë kanë hyrë në fushë dhe kanë dhunuar arbitrat. Gjithçka lidhet me një penallti të dhënë nga Kridens Meta kundër Tiranës, me bardheblutë që protestuan ashpër. I gjithë stafi teknik dhe presidenca zbriti në fushë, me polemikat që shoqëruan pasndeshjen pasi arbitri nuk u konsultua me VAR-in. Forcat e sigurisë dhe policia nuk mundën të ndalnin tifozët, me arbitrat që u vendosën në shënjester. Protesta edhe nga trajneri Orges Shehi, që u pa në një tjetër version në këtë fund ndeshje. Vetë presidenti Refik Halili zbriti në fushë, dukshëm për të qetësuar të tijtë. Me këtë barazim një javë nga fundi i Superligës, Partizani dhe Tirana janë me pikë të barabarta (64), me të kuqtë që për shkak të ndeshjeve direkte mbajnë kreun. Sa i takon ndeshjes, Tirana kaloi në avantazh me Hilën në të 24 minutë, teksa u barazuan nga Danladi pas një gafe. Sërish Hila në të 54 shënoi për Tiranën, ndërsa Adili nga penalltia nuk gaboi në të 87 minutë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Titulli i Superligës me 'fotofinish', dhunohet Kridens Meta nga tifozët e Tiranës! Bardheblutë ndalen nga Bylisi dhe humbasin kreun, Partizani 'poker' Kastriotit! Krutanët zyrtarisht të rrëzuar


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë