VIDEOLAJM/ Korça dhe Kukësi zgjohen 'nën pushtetin' e mjegullës

Qyteti i Korçës është zgjuar ditën e sotme e mbuluar nga mjegulla e dendur, e cila ka krijuar mjaft vështirësi për qarkullimi  e mjeteve.

Problematikat më të mëdha janë në aksin Korçë-Pogradec, ku mjegulla e dendur është  e pranishme thuajse gjatë gjithë rrugës. Për shkak të mjegullës, policia apelon për qarkullim të kujdesshëm  për të shmangur aksidentet.

Edhe në Kukës mjegulla e dendur mëngjesin e sotëm ka 'pushtuar' të gjithë qytetin  deri në lartësinë 900 metra mbi nivelin e detit duke sjellë vështirësi në qarkullim për shkak të pamjes së kufizuar. Policia u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve të lëvizin me kujdes dhe drita të ndezura pasi edhe në ditët në vijim do ketë prani të mjegullës në orët e hershme të mëngjesit.  

I.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Bëri burg për gjobëvënie, ish bodigardi i Berishës dhe Shkëlzenit bëhet avokat, tentoi të blinte gjakun e Hekuran Dedës pas 21 Janarit