VIDEOLAJM/ Në Elbasan fitohet lufta me 'Kalin e Trojës', më në fund IKMT e shemb 'dhuratën' që këtë herë nuk erdhi nga grekët! Disa vite më parë i rrëzoi fadromën

ELBASAN-Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit - IKMT, ka njoftuar sot se është ka rrëzuar  “Kalin e Trojës”, një ndërtesë pa leje e cila prej vitesh qëndronte në anë të unazës së qytetit në Elbasan. Ishte ndërtuar në trotuar dhe pengonte lëvizjen e qytetarëve…

Plot 7 vite më parë tentuan autoritetet, atëherë ishte INUK, që ta prishte këtë ndërtesë por një masë e madhe e objektit ka rënë mbi fadromë duke e rrezuar atë mbi rrugë.

Kali i Trojës është ndërtuar nga pronari i hotel 'Aleksandra' që është aty pranë që ka edhe një lokal, para thuajse një dekade në unazën jugore të qytetit të Elbasanit.  

Biznesi ku ndodhej 'Kali i Trojës'

 

 

K.T.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Socialdemokratët bëjnë parakalimin e fitores! Scholz: Duhet të formojnë qeverinë sa më shpejt të jetë e mundur