Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID

Disa të rinj të FRESSh në Sarandë në prag të festës së pavarësisë, kanë vendosur 700 flamuj kombëtar në qendër të qytetit bregdetar në kujtim të viktimave nga koronavirusi.

Në këtë situatë që ndodhet e gjithë bota në përballje me COVID-19, grumbullimet e mëdha dhe festimet duhet të evitohen në mënyrë që të ndalohet përhapja e virusit.

Edhe autoritetet shqiptare, mjekë dhe Ministria e Shëndetësisë u ka bërë apel qytetarëve që të kalojnë festat pranë familjarëve të tyre dhe të evitojnë këto grumbullime.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

  • Soni: 28/11/2020 09:19

    Debila fare, do ket justifiku nei tender bashkia sarande, 200 mij lek flamuri

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bora bllokon zonat e thella të Kukësit, rrjet elektrik në fshatra i amortizuar