VIDEOLAJM/ Nga njëra anë digjet, nga ana tjetër mahnit me pamjen e qytetit nga bypass-i! Dy 'fytyrat' e Vlorës këtë sezon veror

Nga njëra anë zjarret përpijnë gjithçka gjejnë përpara, nga ana tjetër deti dhe drita e qytetit tregojnë një vend magjepsës. Këto janë 'dy fytyrat' e Vlorës në këtë sezon veror. Pamja panoramike e bypass-it të Vlorës, këtë fundjavë duket se ofron dy anë krejt të kundërta. Nga njëri krah ngjitur me fshatin Tragjas duket si pamje 'ferri' ku flakët përpijnë gjithçka që gjejnë para që kanë mbërritur deri në afërsi të rrugës dhe nga ana tjetër kemi një qytet të paqtë me pamje mahnitëse për turistët dhe udhëtarët nga ky bypass.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Albanians from London: 01/08/2021 10:46

  Kemi bredhur ne vende turistike ne Greqi ,Itali ,Croaci po asnje s,krahasohet me Vloren me raportin cilesi cmim per plazhet ushqimin dhe gjithcka.e=ESHTE FAT TE JETOSH NE vLORE

  Përgjigju
 • Falluxha e Ballkanit: 31/07/2021 22:10

  E bukur e bukur! Po cfare sorollapesh eshte e banuar thuaj? Vlora eshte qyteti qe bind dhe me optimistin qe Shqiperia nuk behet!

  Përgjigju
  • Arber: 01/08/2021 07:21

   Po pse mor njeri te vret syte e bukura? Vlora eshte perle qe fale investimeve te 8 viteve te fundit verbon te gjithe ata qe e kishin lene ne pike te hallit .Vlora ka filluar vezullimin dhe nga viti ne vit rezaton .

  • Agimi vlore: 31/07/2021 23:03

   Hajde rropt ku ti kesh×

Lajmi i fundit

John

Me 6 kg kanabis dhe pushkën me vete në taksi, arrestohet 25-vjeçari në Durrës