VIDEOLAJM/ Rama në Moldavi, më i afërt se më parë me kryeministren italiane! E puth në faqe para liderëve europianë

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Moldavi për samitin e Komunitetit Politik Europian është treguar shumë i afërt me një prej liderëve të pranishëm.

Bëhet fjalë për kryeministren italiane, Giorgia Meloni. Kreu i qeverisë u soll ndryshe dhe e puthi në faqe ndërsa Meloni buzëqeshi.

Pamjet u publikuan nga kryeredaktorja e Euroactiv, Aneta Zachová në Tëitter.

‘A nuk duhet të punoj për një tabloid? Arrita të kap se si kryeministri shqiptar Edi Rama ‘ngacmoi' kryeministren italiane Giorgia Meloni’, shkruan Aneta Zachová në Twitter.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:46
'Corriere della Sera' komenton takimin e Ramës dhe Melonit në Moldavi: Përqafimi i përzemërt dhe i pazakontë

1685652482_ediramagiorgiameloni.jpg

Përqafimi që kryeministri Edi Rama i bëri homologes së tij italiane Giorgia Meloni në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili bëri bashkë liderët europianë është komentuar edhe nga mediat italiane.

“Corriere della Sera” e citon si “përshëndetja e përzemërt (dhe flagrante) e kryeministrit shqiptar Rama drejtuar Melonit”. 

Një nga gazetat më të mëdha italiane shkruan se kryeministri shqiptar e përshëndeti kryeministren italiane në një mënyrë të pazakontë.

B.V/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lala: 02/06/2023 06:35

  Gyp gyp gyp gyp komshien per fixim.

  Përgjigju
 • Iris: 02/06/2023 03:14

  Kujdes z.Rama! Ne kohen e / # Me too!/ mos harro Andrew Cuomo-n.

  Përgjigju
 • Tani: 01/06/2023 23:25

  Vetem nje injorant si Rama ben nje veprim te tille kaq vulgar !! Pa diskutim ka vene jo ne pak siklet zonjen Meloni !! Ky kolloun qe ka bere miliarda euro pasuri ne kurriz te shqiptareve i duket sikur ka shkuar eskision me klasen …!!! Pffff cfare turpi !!!

  Përgjigju
 • Meri: 01/06/2023 21:21

  Kryeministēr xhentil....,respekti dhe dashuria për njëri-tjetrin,nuk i bën dëm asnjërit.

  Përgjigju
 • SONA: 01/06/2023 18:53

  HAHAHHAAHA A QEFLLI A QEFLLI .....DERISA NGRITI KEMBEN U KRY SI MUHABET

  Përgjigju
 • Joni: 01/06/2023 17:15

  Ky osht i modh.

  Përgjigju
 • GOLI: 01/06/2023 17:06

  E TILLE SHKRIRJE E BUZEVE NE FAQEN E ZONJES ESHTE FARE E QARTE E KALUARA E DYSHIMTE....TE SHPRESOJME TE MOS JETE PUTHJE HELMUESE NE KUROREN E MINISTRES..... ORE- KRYEMINISTRI Ç'NA QENKA NJE ÇUN ÇAPKEN......

  Përgjigju
  • Kik: 02/06/2023 12:13

   Nuk eshte perqafim ,zonja i ka shkare kemba z,Rama ka qene mbrapa saj dhe e ka mbajtur. Fisnik

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës