VIDEO/Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

VIDEO/Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Kate Middleton

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit për nismën e saj të re. Fushata e re e Kate, Shaping Us, filloi të hënën për të rritur ndërgjegjësimin dhe për të nisur një bisedë mbi rëndësinë e viteve të para të jetës pasi ajo dëshiron të ndërgjegjësojë njerëzit për këtë gjë. Të hënën, Kate mbajti një fjalim historik në Londër, i ndjekur nga publikimi i një filmi që nënvizonte se si zhvillohen foshnjat dhe fëmijët e vegjël në përgjigje të përvojave të tyre më të hershme.

Kur Kate po kalonte pranë, një burrë nga turma e pyeti nëse do të pozonte për një selfie me të. Ajo ndaloi dhe shkoi tek ai. Teksa ai po mundohej me telefonin e tij për të ndryshuar drejtimin e kamerës, ai i tha asaj: "Më vjen keq. Jam vërtet nervoz", siç shihet në një video të postuar në Tëitter nga Cameron Ëalker i GB Neës.

"Ju lutem mos u shqetësoni. Është në rregull," u përgjigj Kate. “Të gjithë jemi nervozë”. Më pas ata buzëqeshën për foton.

Familja mbretërore ka një lidhje personale me Leeds - është vendi ku lindi babai i saj, Michael Middleton, dhe ajo ka paraardhës të familjes në qarkun e Yorkshire.

 

F.D/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë

Zbulohet krokodili “i virgjër” që la veten e vet shtatzënë