Vidhnin monopatina nëpër Tiranë, vihen në pranga dy të rinj! Në kërkim bashkëpunëtori i tyre

Vidhnin monopatina nëpër Tiranë, vihen në pranga dy të rinj! Në kërkim bashkëpunëtori i tyre

Monopatinat e sekuestruara

Dy të rinj janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi vidhnin biçikleta dhe monopatina në zona të ndryshme të Tiranës.

Të rinjtë e arrestuar, D. Sh., 18 vjeç dhe S. H., 19 vjeç, në bashkëpunim me 17-vjeçarin e shpallur në kërkim, dyshohet se më 1 tetor 2023, kanë vjedhur një monopatinë në Rrugën e Kavajës.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se S.H, siguronte sendet e vjedhura nga D. Sh. dhe nga 17-vjeçari, të cilat më pas i shiste kundrejt përfitimeve të ndryshme monetare.   

Për pasojë, dy të rinjtë u vunë në pranga, ndërsa bashkëpunëtori i tyre 17-vjeçar është shpallur në kërkim.

Gjithashtu, u vu nën hetim K. L., 19 vjeç, banues në Tiranë, i cili teksa shoqëronte D. Sh., iu gjet një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.    

Ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e S. H., uniformat blu gjetën një biçikletë elektrike dhe 4 monopatina, të dyshuara të vjedhura, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me lëndën narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani