Vietnam, me “Ferrari”, për të shitur shalqinj

Ferrari, kokëkuqja italiane, tërheq gjithmonë vëmendje ngado që është, por në Vietnam qytetarët e kanë përdorur për të transportuar dhe për të tregtuar shalqinj.

Videoja tregon dy miq të cilët nuk kanë sukses në shitjen e fryteve të punës së tyre duke përdorur mjete tradicionale dhe ata vendosën që Ferrari 488 GTB, do të ishte një karrocë e shkëlqyeshme për të transportuar shalqinjtë dhe për të tërhequr klientë të uritur.

Së bashku me sjelljen e të ardhurave, është e qartë që makina gjithashtu sjell buzëqeshje për çdo person që kalon.

Ndërsa është mjaft e qartë se kjo nuk është një Ferrari e vërtetë, është padyshim një nga kopjet më mbresëlënëse që kemi parë.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

  • Berat: 19/04/2021 20:10

    Po ça Ferrari jan ata ata jan replica Non valgono un cazzo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha i cilësoi shpifje dosjet për ‘Non Grata’, Kim e prerë: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, me ju edhe përtej 30 viteve të ardhshme