Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në malin e Dukatit, digjen rreth 30 ha kullota! Zjarrfikësit tërhiqen për shkak të natës, rifillojnë punën ditën e nesërme

Një zjarr i rënë që mbrëmjen e djeshme në malin e Dukatit vijon të jetë aktiv duke djegur deri më tani mbi 30 hektar kullota.

Paraditen e sotme, zjarrfikësit bënë të mundur izolimin e zjarrit, por era e fortë riaktivizoi sërish flakët.

Bëhet me dije se forcat zjarrfikëse janë tërhequr tashmë për shkak të erës së fortë dhe natës, ndërsa do të rifillojnë punën ditën e nesërme.

Nga flakët nuk rrezikohen banesa, por sipërfaqe me kullota.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus