Vjeshtë 2020/ 'Moschino' frymëzohet nga figura e Marie Antoinette (FOTO)

Gigi Hadid

Marka e famshme e modës Moschino u bazua në figurën e shquar të Marie Antoinette për koleksionin Vjeshtë 2020.

Krijuesi i koleksionit, Jeremy Scott  krijoi fustane të përshtatshme për një Mbretëreshë po Mbret.

Nuk kishin si të mos mungonin motrat e famshme Hadid, ku Gigi u shfaq me një fustan në formë torte  dhe Bella me një fustan të bardhë të ngrirë.

Scott u bazua në filmin e vitit 2006  "Marie Antoinette", shumë i njohur për modelin e kostumeve fituese të Oskarit.

Disa nga këngët e filmit  si "Unë dua karamele" të Bow Wow Wow, u luajtën ndërsa modelet ecnin në pistë me veshjet e  ekzagjeruara të Francës së shekullit të 17-të.

Dizenjuesi i veshi modelet me çizme platformë me thembra piedestali të lakuar në ngjyra si karamele rozë, verdhë apo të gjelbërt.

Platformat ishin me siguri të bazuara në  mbretin Louis XIV, i cili kishte një prirje për këpucë të ngritura.

Për finalen e madhe, modelet filluan të dalin në veshje që ngjasojnë me ëmbëlsira të ngrira.

Trëndafila kremi të ngira në ngjyra pasteli që ngjasonin me feta torte shumë elegante.

Ora 15:48
Vjeshtë 2020 nga Moschino, dizenjuesi frymëzohet nga figura e Marie Antoinette
1/17
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e 25 prillit, Kisha Ortodokse: Të zgjedhim njerëz të pastër dhe që kanë aftësinë për ta çuar vendin para