Vlorë, 23-vjeçarja ndërron jetë në spital pas operacionit, u paraqit në urgjencë në gjendje të rëndë me infeksion në gjak, kaloi në shok pas ndërhyrjes

Një 23-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës, pas një operacioni. Bëhet me dije se e reja e identifikuar si Brisilda Sadushi është paraqitur në gjendje të rëndë në urgjencën e spitalit mëngjesin e djeshëm me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension shumë të ulët.

E reja, nënë e dy fëmijëve, u fut menjëherë në operacion, ndërsa pas ndërhyrjes kaloi në gjendje shoku e për pasojë ndërroi jetë.

Nuk dihet ende se çfarë komplikacionesh mund të ketë pësuar e 23-vjeçarja, ndërsa për ngjarjen nuk bëhen me dije të tjera detaje.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e studentëve të tjerë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Komisioni Hetimor për 25 prillin, PS dhe PD debate për miratimin e rregullores, shtyhet me 20 tetor! Në të njëjtën datë edhe zgjedhja e Sekretarit