Vlorë/ Gjobitet me 100 mijë lekë drejtuesi i gomones në Dhërmi, rrezikoi jetën e pushuesve në det

VLORË – Një person është gjobitur me 100 mijë lekë nga policia ditën e sotme, pasi teksa drejtonte një gomone në plazhin e Dhërmiut, ka shkelur perimetrin e sigurisë duke vënë në rrezik jetën e pushuesve.

Përpos gjobitjes së shtetasit me inicialet K.M., policia ka bllokuar gomonen e tij. 

"Shërbimet e Policisë Kufitare Dhërmi, në bashkëpunim me Njësinë Policore Detare, gjatë patrullimit të vijës bregdetare, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë publike në zonat turistike, si dhe për kontrollin e përdorimit të mjeteve lundruese, kanë ndërhyrë menjëherë në plazhin e Palasës, duke bërë bllokimin e një mjeti lundrues gomone që kishte shkelur perimetrin e sigurisë ujore për plazhistët, duke vënë në rrezik jetën e tyre.

Shërbimet e Policisë ndëshkuan drejtuesin e mjetit lundrues, shtetasin K. M, me masën administrative 100 000 lekë të rinj si dhe bllokuan mjetin lundrues gomone në Portin Himarë",-njofton policia. 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gazetari investigativ: 16/06/2024 20:38

  paska ndryshuar shume plazhi i Dhermiut. tani duket njesoj si Himara.

  Përgjigju
 • emigranti: 16/06/2024 16:20

  jepni emrat e ketyre gangove, se neser ai do dali prape atje hapni edhe nje faqe ku tregohet a jane paguar keto gjoba apo jo

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Koçi: Opozita sulmoi Dumanin për interesa të Berishës, nëse ka mundësi e asgjëson Reformën në Drejtësi! Korreshi: SPAK t’u shkojë gjërave deri në fund

Koçi: Opozita sulmoi Dumanin për interesa të Berishës, nëse ka mundësi e asgjëson Reformën në Drejtësi! Korreshi: SPAK t’u shkojë gjërave deri në fund