Vlorë/ Nigeriani tenton të dalë nga Shqipëria me dokumente italiane false, ndalohet në port

Vlorë/ Nigeriani tenton të dalë nga Shqipëria me dokumente italiane false, ndalohet në port

Dokumenti i sekuestruar

VLORË-Një 32-vjeçar me origjinë nigeriane është ndaluar nga policia në portin e Vlorës, pasi tentoi që të dilte nga Shqipëria me dokumente italiane false.

Në bazë të kontrolleve të kryera uniformat blu sekuestruan letërnjoftimin fals dhe nisën procedimin penal për 32-vjeçarin.

O. S., 32 vjeç banues në Nigeri.

32-vjeçari ka paraqitur në sportel, në dalje, letërnjoftim italian me të dhënat e tij, i cili pas ekzaminimit në laborator, rezultoi i falsifikuar. 

Letërnjoftimi fals u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Vlorës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

CNN: Javët e fundit alarm për komplotin iranian për të vrarë Trump

CNN: Javët e fundit alarm për komplotin iranian për të vrarë Trump