Von der Leyen admiruese e Dua Lipës, Osmani e fton në 'Sunny Hill Festival': Hajdeni bashkë me Michel dhe Macronin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka bërë një ftesë të veçantë presidentes së Komsionit Europian Ursula von der Leyen. Teksa ajo e pyeti për Dua Lipën, osmani e ftoi në 'Sunny Hill Festival', teksa i tha që të marrë edhe kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel si dhe presidentin e Francës, Emmanuel Macron

 “Dua është mirë dhe shpresojmë t’iu kemi në kohën e Sunny Hill Festival që do zhvillohet në Kosovë ku [Dua] po sjell një line-up të mirë.”, tha Osmani.

“Jemi fansa të të njëjtës muzikante” shprehet Ursula teksa në atë moment, edhe Macron e kupton se për kë bëhet fjalë.

Kjo ftesë iu bë gjatë samitit të BE-së në Bruksel. Pas shumë debateve se ku do të zhvillohej 'Sunny Hill Festival', u vendos që të mbahej në Kosovë më datë 4, 5, 6, 7 ndonëse fillimisht u anulua për shkka të procedurave që u zvarritën nga qeveria e Kosovës. Ndërkohë, më datë 26, 27 dhe 28 gusht, 'Sunny Hill Festival' do të mbahet në Tiranë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

U prezantuan se ishin nënë e bir dhe gënjyen se kishin bërë aksidenti, kapen 2 personat e shpallur në kërkim, mashtruan 72-vjeçarin dhe i morën 500 mijë lekë në Shkodër