Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit, po luan me zjarrin

Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit, po luan me zjarrin

Albin Kurti

1695551106_albinkurti.jpg

Shpërthimi i dhunës në Kosovë është “pasojë e drejtpërdrejtë dhe e menjëhershme” e dëshirës së kryeministrit Albin Kurti për të “provokuar një konflikt dhe eliminimin e serbëve nga territori”. Kështu ka thënë zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova.

Kurti, shton zëdhënësja, po përpiqet të ushtrojë presion ndaj Serbisë për ta detyruar atë të njohë pavarësinë e Kosovës në një “lojë të vazhdueshme me zjarrin, e cila, siç e shohim, e çon të gjithë rajonin e Ballkanit në një humnerë të rrezikshme”.


Lajmi kryesor:

Kosova në zi, i jep lamtumirën policit hero Afrim Bunjaku, u vra nga grupi kriminel serbe! Liderët e Kosovës: Sulmi i dirigjuar nga Beogradi


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Dita e Personave me Aftësi të Kufizuar, Pampuri: Në buxhetin 2024 qeveria nuk do të parashikojë asnjë formë mbështetje

Dita e Personave me Aftësi të Kufizuar, Pampuri: Në buxhetin 2024 qeveria nuk do të parashikojë asnjë formë mbështetje