Vrasja e teknikut të kondicionerit, gjykata e lë në burg, vëllai i autorit: Isha me të dashurën

Vendi ku ndodhi ngjarja dhe viktima Indrit Çela

Gjykata e Tiranës la në burg Albano Kusin, i akuzuar për "Veprime që pengojnë zbardhjen e të vërtetës" në lidhje me vrasjen e teknikut të kondicionerëve Indrit Celaj.

Ai u dorezua dy dite me pare, ndersa në seancën e sotme për masë sigurie, Kusi ka mohuar akuzën dhe është shprehur se ka qenë me të dashurën dhe nuk ka kryer asnjë veprim që të pengojë hetuesit për të zbardhur ngjarjen.

Disa javë më parë, është vetëdorëzuar edhe Griseldo Kusi, vëllai i Albano Kusit, i cili ka pranuar ngjarjen duke mohuar përfshirjen e të vëllait.  Në banesë, sipas avokatit të tij,ai ka shkuar më vonë nga ngjarja.

Ngjarja  e rëndë ndodhi më 22 gusht rreth orës 11.00, në rrugën Muhamet Gjollesha, Tiranë, në ambientet e katit të parë të godinës tre katëshe në pronësi të Bujar Kusit (babai i dy vëllezërve Kusi).

Ndërkohë vëllai, Grisledo Kusi i cili u dorëzua rreth një muaj më parë, është caktuar masa e 'Arrestit me burg'. Ndërsa në polici ai është shprehur se është penduar.

1576423865_albanokusi.jpg

Albano dhe Griseldo Kusi

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?

Komento

Komente

 • shoku: 17/12/2019 18:30

  Kete rradhe e hengret e nuk keni shanse me dal se boll gjynahe keni bo, per mendimin tim me mire jeni brenda se jashte. Po hidhni leke kot poshte e larte se nuk do ju bejne pune.

  Përgjigju
 • edi: 17/12/2019 17:36

  Hey nese thuani se po bejme ligjet dhe drejtesine Kalbini ne Burg per jete Ti marresh jeten dikujt qe madje punonte tek shtepia juaj eshte pabesi dhe jo burreri Tradita Shqipetare ka qene e mrekullueshme dhe teper Humane ,Madje nese dhe Hasmi te vjen ne Shtepi ,rrespektoje dhe koha per to pare vjen serish Keto lloj fosiljes erdhen pa breke dhe duan te mbahen si dikush , por jane asgje para Dinjitetit dhe Kultures Popullore Kthesa e madhe u be koha kur hyri Anadodhi Turk .U beme te pa Bese Madje kunder gjakut tone Shqipetar

  Përgjigju
 • Nandi: 17/12/2019 17:03

  Ka qene me te dashuren thote krimineli dhe drogaxhiu. Po ne kamerat e sigurise qe te kane filmuar more ndyresire genjejne? Po deshmitaret genjejne apo kane ndryshuar deshmi? Ku u fshehe kaq gjate tek varri i Durimit? Te genjen mendja more qen bir dhe nipi qensh se do shpetosh. Ju nuk meritoni te jetoni si familje deri tek femijet me te vegjel. Zoti dhe robi ju vrafshin pa meshire.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët