Vrasja në Dukagjin, lirohen katër të shoqëruarit

 

Policia e Shkodrës ka lënë të lirë 4 personat e shoqëruar lidhur me vrasjen e Zef Gurit dhe plagosjen e të birit, Gjin Guri, pas marrjes së dëshmisë. Edmond Lika, i vetëdorëzuar para autoriteteve, pas lënies të lirë ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me atentatin. Ai shprehet se në momentin e ngjarjes nuk ndodhej në Dukagjin, ndërsa thekson se albinë e tij e vërteton nga kamerat e sigurisë të ambienteve që ka frekuentuar.

Ai tregon para mediave se ka lidhje familjare me viktimën dhe të birin dhe se nuk ka informacion mbi atentatorët.

“Se di si është kjo histori. Bëhet fjalë për të më akuzuar mua. Jam vetëdorëzuar. Kam deklaruar për ca më kanë pyetur. S’kam asnjë lloj lidhje. Kam nja tre muaj që s’kam qenë në Dukagjin. Jo, çfarë konflikti.  Njoh si persona, kam lidhje gjaku”, tha ai para kamerave.  

Babë e bir u qëlluan me armë zjarri mbrëmjen e së mërkurës në Dukagjin.


Lajmi kryesor:

EMRAT/ Atentati në Dukagjin ku u vra babai e u plagos i biri, 4 persona merren në pyetje dhe më pas lihen të lirë! Shkak konfliktet për kanabisin


SI.E./E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

'Unë do të merrem me gjithçka, sot do kryhet ajo punë', Detaje të reja nga dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Murseli

'Unë do të merrem me gjithçka, sot do kryhet ajo punë', Detaje të reja nga dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Murseli